η καθημερινή σας ενημέρωση για την Δυτική Μακεδονία
myWest - Ενημέρωση Δυτικής Μακεδονίας

Πρωταθλήματα ποδοσφαίρου Ε.Π.Σ. Κοζάνης

139362657544006073fr9qv8_thumb

Εορδαϊκός και Α.Ε. Κοζάνης συνέχισαν με νίκες και αποσπάστηκαν 5 βαθμούς από την 2η θέση ενώ την Κυριακή συγκρούονται στην Πτολεμαΐδα.

Τα αποτελέσματα:

Έλατος Ελάτης Εορδαϊκός

0

2

Α.Ε. Περδίκα Αναγέννηση Εράτυρας

0

0

Α.Ε. Κοζάνης Τιτάν Σερβίων

3

2

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας Μακεδονικός Φούφα

0

1

Απόλλων Ακρινής Α.Ε. Ελίμειας

0

3

Α.Σ. Βελβεντό Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

1

4

Άρης Μαυροπηγής Μακεδονικός Κοζάνης

1

4

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

0

1

Η βαθμολογία

Ο Μ Α Δ Ε Σ

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

1.

Εορδαϊκός

30

7

29

2.

Α.Ε. Κοζάνης

26

8

29

3.

Απόλλων Ακρινής

23

18

24

4.

Μακεδονικός Φούφα

22

12

21

5.

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων

22

13

20

6.

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

19

20

19

7.

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

20

14

18

8.

Αναγέννηση Εράτυρας

22

18

17

9.

Α.Ε. Περδίκα

13

14

13

10.

Μακεδονικός  Κοζάνης

21

26

12

11.

Α.Ε. Ελίμειας

13

17

11

12.

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

15

23

10

13.

Α.Σ. Βελβεντό

11

18

8

14.

Έλατος Ελάτης

8

19

7

15.

Τιτάν Σερβίων

11

28

7

16.

Άρης Μαυροπηγής

10

31

4

Β΄ Κατηγορία- 10ηΑγωνιστική

Α΄ Όμιλος-Απομακρύνεται το Πρωτοχώρι

Απόλλων Αυλών ΑΟ Τρανοβάλτου

3

2

Αστραπή Κλείτου Δόξα Ροδιανής

4

0

ΑΕ Κρανιδίων Αλιάκμων Αιανής

0

2

Κένταυρος Πρωτοχωρίου Μ. Αλ. Λευκοπηγής

3

1

Ερμής Πλατανορέματος Εθνικός Βατερού

1

1

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής Κοζάνη 2004

1

0

Αναγέννηση Λιβαδερού Δαναοί Κοζάνης

1

1

Η βαθμολογία

Ο Μ Α Δ Ε Σ

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

1.

Κένταυρος Πρωτοχωρίου

27

12

27

2.

Εθνικός Βατερού

27

8

23

3.

Αλιάκμων Αιανής

22

7

23

4.

Αστραπή Κλείτου

28

8

22

5.

Κοζάνη 2004

13

11

18

6.

ΑΕ Κρανιδίων

20

16

15

7.

Μ. Αλ. Λευκοπηγής

13

11

15

8.

Ερμής Πλατανορέματος

25

22

13

9.

Δόξα Ροδιανής

17

25

8

10.

Αναγέννηση Λιβαδερού

11

19

8

11.

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

6

21

8

12.

ΑΟ Τρανοβάλτου

15

30

5

13.

Απόλλων Αυλών

16

30

4

14.

Δαναοί Κοζάνης

7

27

2

Ο Απόλλων Αυλών έχει ένα μηδενισμό και -5 βαθμούς

Β΄ Όμιλος-Σαρωτικός ο Μακεδονικός

Πολυνίκης Μ. Αλ. Χαραυγής

1

2

Μακεδονικός Σιάτιστας Ακρίτες Κοζάνης

6

1

ΑΜΣ Γαλατινής Βέρμιο Καρυοχωρίου

3

2

Δόξα Μικροκάστρου Ηρακλής Κρυόβρυσης

2

2

ΕΑΣ Ανθότοπου ΑΣ Ποντοκώμης

3

2

ΠΑΟΚ Κοίλων Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

3

1

Ερμής Ασβεστόπετρας Ακαδημία Σιάτιστας

7

1

Η βαθμολογία

Ο Μ Α Δ Ε Σ

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

1.

Μακεδονικός Σιάτιστας

35

16

26

2.

ΑΜΣ Γαλατινής

34

16

24

3.

ΠΑΟΚ Κοίλων

24

10

21

4.

Ακρίτες Κοζάνης

27

14

19

5.

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

31

23

19

6.

Ερμής Ασβεστόπετρας

28

21

19

7.

ΑΣ Ποντοκώμης

17

14

15

8.

Μ. Αλ. Χαραυγής

17

20

12

9.

Πολυνίκης

18

22

11

10.

Ηρακλής Κρυόβρυσης

17

24

11

11.

Βέρμιο Καρυοχωρίου

12

22

7

12.

Ακαδημία Σιάτιστας

18

32

7

13.

Δόξα Μικροκάστρου

10

30

4

14.

ΕΑΣ Ανθότοπου

10

34

3

Γ΄ Κατηγορία- 8ηΑγωνιστική

Σταθερά πρώτη η Άνω Κώμη

Πρόοδος Μεταξά Δόξα Βερμίου Πύργων

2

1

Ελπίδες Α.Ε.Κοζάνης Δόξα Λευκόβρυσης

1

2

Αίας Μικροβάλτου Άρης Καλονερίου

8

1

Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου Α.Ε. Άνω Κώμης

0

4

Α.Ο. Κρόκου Κεραυνός Πετρανών

3

2

Α.Σ. Καρυδίτσας Ηρακλής Πτολεμαΐδας

1

0

Ιωνικός Βαθυλάκου Δράση Τσοτυλίου

3

0

Η βαθμολογία

Ο Μ Α Δ Ε Σ

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

1.

Α.Ε. Άνω Κώμης

24

7

22

2.

Δόξα Λευκόβρυσης

17

7

21

3.

Ιωνικός Βαθυλάκου

30

7

19

4.

Αίας Μικροβάλτου

29

17

15

5.

Ελπίδες Α.Ε.Κοζάνης

22

13

14

6.

Ηρακλής Πτολεμαΐδας

18

17

12

7.

Δόξα Βερμίου Πύργων

21

25

12

8.

Πρόοδος Μεταξά

14

17

11

9.

Κεραυνός Πετρανών

19

12

10

10.

Α.Σ. Καρυδίτσας

14

18

9

11.

Δράση Τσοτυλίου

20

18

8

12.

Α.Ο. Κρόκου

7

22

6

13.

Άρης Καλονερίου

8

31

3

14.

Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου

7

39

0

Το Τσοτύλι ξεκίνησε μ -2 βαθμούς.

Σχετικά άρθρα
Χορηγοί
Αθλητισμός
Μείνετε ενημερωμένοι...

ή ακολουθήστε μας στα
General Manager
Δημοσιογράφοι
Χορηγοί



Ανάπτυξη και σχεδίαση ιστοσελίδας: Web Mechanic.GR